Ako správne užívať lieky? | Epizóda 4
„Užijem si tabletku kedykoľvek, zapijem ju kávou a hotovo, veď je to jedno...“
V najnovšom podcaste sa pozrieme na tie najčastejšie chyby, ktoré robíme pri domácej liečbe:
Zlé načasovanie – Rozvrh dňa je kľúčový. Niektoré lieky užívajte ráno, iné večer a niektoré dokonca okolo obeda, inak nebudú fungovať správne.
Striktné pravidlá – Príkladom sú hormonálne lieky na štítnu žľazu. Tie sa vyslovene musia užívať ráno nalačno, aby vôbec účinkovali.
Nebezpečné zapíjanie – Zapíjať lieky kávou, čajom, mliekom či džúsom je obrovská chyba. Vedeli ste, že taký grepový džús môže byť v kombinácii s liekmi priam nebezpečný?
Užívanie liekov vyzerá jednoducho, no v skutočnosti ide o chémiu, kde rozhodujú detaily. Netreba hazardovať so svojím zdravím.
Spolu s moderátorkou Ivetou Malachovskou Vám prinášame podcast “Čo vy na to pán doktor!”



